Kerületi könyvtárhasználati verseny 5-6. osztályosoknak

Kattints a verseny képeihez !

2018 - Mátyás király éve

A Hajós Alfréd Általános iskolában az 5-6. évfolyamos tanulók számára a Mátyás király emlékév alkalmából november 29-én került megrendezésre
a XX. kerület Könyvtárhasználati versenye.
A versenyzőket vendéglátónk, az iskola könyvtárosa, Judit néni köszöntötte, bemutatta a zsűriben résztvevő tanárokat majd ismertette a verseny szabályait,
az értékelés szempontjait és a versenyfeladatok kiértékelésének korrekt módját.
(valamint felhívta figyelmünket az előtérben feltálalt finomságokra és üdítőkre :-)

A tanulók egy érdekes, jól összeállított, többoldalas átfogó tesztben dolgozták fel igazságos királyunk életét, családi kapcsolatait, humanista érdeklődését, világhírű könyvtárát, a történelmi kort, amelyben élt és a róla szóló mesékből néhányat.

Iskolánkat 6 tanuló képviselte:
1. csapat: Bernáth Luca 5.d, Sümeghi Nándor 5.d, Varga Nándor 5.d
2. csapat: Huri Gábor 5.b, Huri Gergő 6.c, Szőcs Anna 5.d

A verseny időtartama másfél órában volt meghatározva, de a mieink sokkal hamarabb végeztek (emiatt kissé aggódtam is) , ám ...

NAGYSZERŰ EREDMÉNYT ÉRTEK EL !

Pesterzsébeten az ELSŐ, a MÁSODIK, valamint az ötödik és hetedik helyet sikerült megszerezniük a gyerekeknek !!!
I. Varga Nándor 5.d
II. Huri Gergő 6.c
V. Sümeghi Nándor 5.d
VII. Bernáth Luca 5.d
Huri Gábor 5.b és Szűcs Anna 5.d osztályos tanulók csupán fél-fél ponttal maradtak el a legjobbaktól!

SZÍVBŐL GRATULÁLUNK !
SZÉP MUNKA VOLT!

A könyvjutalmakat és az okleveleket a zsüri elnöke, Kriszti néni és a versenyfeladatok összeállítója, Judit néni adták át.
Ezúton is köszönjük a segítő pedagógusok munkáját !

Felkészítő tanár: Forgách Gábor