„ 80 perc alatt a Föld körül ”

Könyvtári projekt a „ Föld napja ” alkalmából

A projekt :

Könyvtári és internetes kutatómunkára, ügyességre és sok kreativitásra épülő világ körüli séta, melynek célja: - közeli vagy egészen távoli szomszédaink kultúráival való ismerkedés, majd a megszerzett ismeretek megosztása a többiekkel, változatos módon történő bemutatása az iskola többi tanulójának.

A projekt programjai, feladatai :

1. nap: 2015. április 20., hétfő
Az osztályok kiválasztják országukat, majd tablót készítenek.A választott ország zászlójának megrajzolása, térképen megjelölése, elhelyezkedése a Földön. Pénznem. A tablók kifüggesztése az osztály ajtajára.

2. nap: 2015. április 21., kedd
5 - 6. osztályoknak : IDEGENVEZETÉS - országuk bemutatása vetítéses prezentáció formájában az informatika teremben.
7 - 8. osztályoknak :NÉPEK ÉTELEI ” - gasztronómiai bemutató : ételkészítés, tálalás, kínálás a technika teremben + KVÍZ-JÁTÉK
3. nap: 2015. április 22., szerda
„ A FÖLD NAPJA ” - TERMÉSZETVÉDELMI VETÉLKEDŐ 5-6. és 7-8. osztályoknak
NÉPSZOKÁSOK - újabb tablók kihelyezése - néphagyományok, népviselet,» NÉPMESÉK «, népi játékok témakörben
4. nap: 2015. április 23., csütörtök
5 - 6. osztályoknak :NÉPEK ÉTELEI ” - gasztronómiai bemutató : ételkészítés, tálalás, kínálás a technika teremben + KVÍZ-JÁTÉK
7 - 8. osztályoknak : IDEGENVEZETÉS - országuk bemutatása vetítéses prezentáció formájában az informatika teremben.
5. nap: 2015. április 24., péntek
1- 8. osztályok: a föld felásása, palánták kiültetése, az iskolaudvar szépítése majd zenés, táncos, színes bemutatók a választott országokról.

Az 5 napig tartó projekt részletes eredményei itt :

Az online közönségszavazás eredménye pedig ITT !

Köszönet minden egyes osztálynak és kollégának !

Forgách Gábor könyvtárostanár